Nebezpečí multikulturalismu
Nejhorším dědictví multikulturalismu je, že lidé, kteří jsou proti islámu, se bojí vystoupit veřejně, aby nebyli označeni ihned za xenofoby či přímo nácky a fašisty. Muslimové vystupují v ČR neanonymně v diskuzích a Češi se bojí vystoupit neanonymně. Není to zvrácené? Jedním z nejdůležitějších úkolů nyní je boj za prolomení informační bariéry a boj za "zespolečenštění" problémů islamizace v ČR.
Oblíbené příspěvky
-
Оценивая ежегодный доклад чешской службы по безопасности информации (БИС) за 2010 год, посвященный угрозе исламизации Чехии, должен признать...
-
Evropa vymírá a ani Česká republika na tom není líp. Proč mám pocit, že nikdo ještě nepřišel s opravdu skvělým řešením, jak zabránit vymírán...
neděle 23. září 2012
Koľko milionárov žije v "biednom" Pásme Gazy?
napísal Khaled Abu Toameh
30. augusta 2012 o 04:30:00 am
Pokiaľ by egyptská armáda uspela v zničení podzemných pašeráckych tunelov, ktoré držia Hamas v chode, mohlo by to ukončiť vládu islamistov nad Pásmom Gazy. Ale ak Egyptský nový prezident, Mohamed Morsi a Moslimské bratstvo zviažu ruky generálom egyptskej armády a nedovolia im dokončiť misiu, Hamas sa stane ešte bohatší a silnejší.
Svet si často myslí, že Pásmo Gazy, domov 1,4 milióna palestínčanov je jednou z najchudobnejších krajín na svete, kde ľudia žijú v biede a núdzi.
Ale podľa investigatívnej správy, publikovanej v panarabských novinách Asharq Al-Awsat, je v Pásme Gazy minimálne 600 milionárov. Noviny tak isto vyvracajú tvrdenia, že Pásmo Gazy čelí humanitárnej kríze kvôli izraelskej blokáde.
Mohammed Dahlan, bývalý veliteľ bezpečnostných síl palestínskej samosprávy v Pásme Gazy ďalej povedal, že Hamas je jediný, kto blokuje Pásmo Gazy, že je to Hamas, a nie Izrael či Egypt, ktorý obmedzuje a trestá tamojší ľud.
Palestínski milionári, podľa správy, zbohatli na stovkách podzemných tunelov pozdĺž hranice Pásma Gazy s Egyptom.
Informované palestínske zdroje odhalili, že každý deň, okrem zbraní, sa do Pásma Gazy prepašujú tisícky ton paliva, liekov, vozidlá, elektrické prístroje, drogy, lieky a cigarety cez viac než 400 tunelov. Bývalý predstaviteľ sudánskej vlády, ktorý nedávno navštívil Pásmo Gazy bol citovaný, keď povedal, že v Pásme Gazy sú bežné také základné potraviny, ktoré v Sudáne nie sú dostupné. Takmer všetky tunely sú pod kontrolou vládneho Hamasu, ktorý vytvoril zvláštnu komisiu, ktorá dohliada na celý pašovací biznis, čím práve Hamasu plynie najväčší prospech z pašovania.
Palestínčania odhadujú, že cca 25% rozpočtu vlády vedenej Hamasom pochádza z daní, uvalených na vlastníkov podzemných tunelov.
Napríklad, Hamas vyberá 25% daň a poplatok 2000 USD za každé auto, ktoré sa prepašuje do Pásma Gazy. Hamas tak isto vyberá 15 USD z každej tony cementu, osem centov z každého balíka cigariet a 50 centov za každý liter paliva, prepašovaný cez tunely.
Pre Hamas, ako hovorí palestínsky zdroj sú tunely záležitosťou života alebo smrti.
Teraz však Hamas čelí veľkej kríze, keďže egyptské orgány chcú znovu získať kontrolu nad Sinajom po nedávnom zabití 16 členov egyptskej pohraničnej stráže neidentifikovanými teroristami.
Zdá sa, že egyptská armáda je rozhodnutá zničiť podzemné tunely zo strachu, že sa nepoužívajú iba na pašovanie tovarov a paliva, ale aj islamských teroristov, ktorí predstavujú hrozbu národnej bezpečnosti Egypta.
V tejto fáze však nie je jasné, či egyptský prezident, predstaviteľ Moslimského bratstva Mohamed Morsi dovolí jeho armáde, aby zničila jeden z hlavných zdrojov príjmu pre Hamas. Morsiho politika zatiaľ posilňovala Hamas na úkor Západom podporovanej palestínskej samosprávy na Západnom brehu.
Ak by egyptská armáda uspela vo svojom protiteroristickom zásahu na Sinaji, vrátane zničenia všetkých podzemných tunelov ktoré Hamas udržiavajú v chode, môže to znamenať začiatok konca vlády islamistického hnutia v Pásme Gazy. Ale ak Morsi a Moslimské bratstvo zviažu ruky svojim generálom a zabránia im dokončiť ich misiu, Hamas sa stane ešte bohatším a silnejším.
http://www.gatestoneinstitute.org/3308/gaza-millionaires
Přihlásit se k odběru:
Komentáře k příspěvku (Atom)
Žádné komentáře:
Okomentovat