Nebezpečí multikulturalismu
Nejhorším dědictví multikulturalismu je, že lidé, kteří jsou proti islámu, se bojí vystoupit veřejně, aby nebyli označeni ihned za xenofoby či přímo nácky a fašisty. Muslimové vystupují v ČR neanonymně v diskuzích a Češi se bojí vystoupit neanonymně. Není to zvrácené? Jedním z nejdůležitějších úkolů nyní je boj za prolomení informační bariéry a boj za "zespolečenštění" problémů islamizace v ČR.
Oblíbené příspěvky
-
Местные власти чешского города Градец-Кралове оказывают финансовую поддержку движению против мечетей AntiMešita, которое организовывает ...
neděle 2. prosince 2012
Saúdové pronásledují křesťany. A ve Vídni chtějí dialog církví
Protesty provázely v pondělí večer ve Vídni slavnostní otevření kontroverzního střediska na podporu dialogu mezi náboženstvími. Mezinárodní centrum krále Abdalláha ibn Abdala Azíze pro mezináboženský a mezikulturní dialog (KAICIID) vzniklo hlavně díky finanční podpoře ze Saúdské Arábie.
Rakouská vláda musí být naivní, když věří, že Saúdská Arábie koupila palác v centru Vídně, kde bude centrum sídlit, "pro dobrou věc", uvedl Alev Korun, jenž sedí za stranu Zelených v rakouském parlamentu.
Protest proti stavbě Velké mešity v Kolíně nad Rýnem.V celé Evropě jsou podle něj financovány saúdskoarabskými penězi stavby wahábitských mešit. Také na centrum Vídně bude mít nyní Saúdská Arábie nadproporcionální vliv a bude ho využívat ke svým účelům.
Tyto obavy sdílí i část rakouské veřejnosti, která se obává, aby se nová instituce nestala centrem šíření netolerantní formy islámu, která prosazuje přísnou verzi islámského práva šaría.
Ti, kteří KAICIID kritizují a považují saúdské vládce za pokrytce, poukazují na nejčerstvější příklad pronásledování jinověrců, k němuž došlo minulý týden v Džiddě. Tamní saúdská policie vtrhla do domu, v němž se modlily asi tři desítky etiopských křesťanů.
Na policejní strážnici se prý zadržené ženy musely svléknout do naha a úředníci jim v rámci "vyšetřování" osahávali genitálie. Muže z Etiopie tloukli a spílali jim do bezvěrců.
Etiopští křesťané.V Saúdské Arábii, historickém rodišti Proroka, je zakázáno stavět jiné svatostánky než mešity, kříže a jiné křesťanské symboly se nesmějí ukazovat na veřejnosti a jsou zakázány bohoslužby neislámských církví.
Kdo přestoupí z islámu na křesťanskou víru, tomu oficiálně hrozí trest smrti.
Na vzniku střediska, které bude mít status mezinárodní organizace, se podílely Saúdská Arábie, Rakousko a Španělsko. KAICIID, které má podporu Vatikánu, si za svůj cíl vytklo "podporu dialogu a mezináboženského a mezikulturního porozumění, posilování spolupráce a respektování různosti, spravedlnosti a míru".
Slavnostního otevření se v pondělí účastnil generální tajemník OSN Pan Ki-mun, podle nějž je takové instituce třeba více než kdy jindy.
"Stačí, když si přečteme hlavní zprávy dne, abychom zjistili, že tato mise je životně důležitá," prohlásil Pan s odkazem na konflikty v Sýrii, v africkém Mali nebo na střety mezi Izraelem a Palestinci.
Šéf OSN Pan Ki-mun při otevření KAICIID.Příliš mnoho náboženských představitelů "živilo nesnášenlivost, podporovalo extremismus a šířilo nenávist", uvedl také.
V čele KAICIID stojí výbor, ve kterém mají tři zástupce muslimové, tři křesťané a po jednom zástupci židé, buddhisté a hinduisté. Představitelé organizace tvrdí, že středisko je neutrální a nebude podporovat žádné konkrétní náboženství.
Před vídeňským palácem Hofburg krátce před ceremonií demonstrovala skupinka lidí. Manifestace, svolaná mimo jiné i zelenými, se obešla bez incidentů.
Přihlásit se k odběru:
Komentáře k příspěvku (Atom)
Žádné komentáře:
Okomentovat