Nebezpečí multikulturalismu

Nejhorším dědictví multikulturalismu je, že lidé, kteří jsou proti islámu, se bojí vystoupit veřejně, aby nebyli označeni ihned za xenofoby či přímo nácky a fašisty. Muslimové vystupují v ČR neanonymně v diskuzích a Češi se bojí vystoupit neanonymně. Není to zvrácené? Jedním z nejdůležitějších úkolů nyní je boj za prolomení informační bariéry a boj za "zespolečenštění" problémů islamizace v ČR.

Oblíbené příspěvky

čtvrtek 18. srpna 2011

Desátek proti mešitám

Královéhradecký kraj z iniciativy lidovců poslal dotaci sdružení, které bojuje proti výstavbě mešit.




Související
ANALÝZA: Komu vadí v ČR muslimové?
Anketa
Vadí vám, že by se v Česku stavěly mešity?
Ano

72%
Ne

28%
Hlasovalo 85 čtenářů
Tagy
islám, AntiMešita, Kusák Valentin, KDU-ČSL
Politici proti muslimům
- Jako první se pomocí výpadů proti muslimským přistěhovalcům snažila zviditelnit krajně pravicová Národní strana, její význam však zůstal marginální - ve volbách 2006 získala necelých 10 000 hlasů, později se rozpadla.
- Před několika měsíci začala na obavy z muslimů sázet Jana Bobošíková, šéfka strany Suverenita, která dříve zkoušela prorazit přes téma Benešových dekretů nebo Lisabonské smlouvy. Bobošíkové potenciál není zanedbatelný - v posledních sněmovních volbách se přiblížila hranici čtyř procent.
- Narážkami vůči muslimům pravidelně zásobuje média expremiér a čestný předseda Strany práv občanů Miloš Zeman. V posledních sněmovních volbách se Zemanovci přiblížili pětiprocentní hranici.
- O obavách z muslimských přistěhovalců stále častěji mluví také lidovci.
- K podobným tématům se příležitostně vyjadřuje i prezident Václav Klaus. Loni v záři se třeba vyslovil proti výstavbě mešit v Česku.
Padesátiletý podnikatel Valentin Kusák z Hradce Králové se svými názory na muslimy netají. Přestože jich dnes v Česku žije jen jedenáct tisíc, představují podle něho rizikovou skupinu, jež by mohla stát za novým holocaustem.
»V Německu před válkou také žilo jen pár desítek opravdových nacistů, ale protože většina Němců mlčela, došlo později k nepředstavitelným zvěrstvům. Pokud v Evropě přibudou miliony dalších muslimů, což je pravděpodobné, hrozí podobné nebezpečí,« vysvětluje.
Aby tomu předešel, založil loni občanské sdružení AntiMešita. A společnou řeč posléze našel i s politiky z vedení Královéhradeckého kraje, zejména těmi z KDU-ČSL. Ti Kusákovi nedávno poslali patnáctitisícovou dotaci na činnost jeho sdružení - tedy na sbírání podpisů proti výstavbě mešit v českých městech nebo na organizování debat o hrozbách islamizace.
»Tato dotace vyjadřuje naše politické stanovisko, ke kterému se hlásím. Souhlasím s postojem toho sdružení, že mešity se v Česku nemají stavět,« říká náměstek hejtmana Vladimír Derner z KDU-ČSL.
Kraj ze svých peněž zatím posílal příspěvky jen sdružením s poněkud méně vyhraněnými názory - třeba Konfederaci politických vězňů, skautům, Regionálnej obci Slovákov či několika farnostem.
Proč najednou i sdružení AntiMešita?
»Je to otázka hodnot. Domestikace islámu v České republice není vhodná, protože islámská kultura je hodnotově i právně vzdálená naší civilizaci,« říká náměstek.
Soukromé názory nehodnotíme
Předseda sdružení Valentin Kusák jde přitom při svých vyjádřeních ještě dál - kromě přirovnávání muslimské imigrace ke vzmáhání nacismu také v jednom ze svých blogů píše o »muslimském zvířeti«, které prý podporuje znásilňování.
Náměstek hejtmana v tom problém nevidí.
»To jsou soukromé názory pana Kusáka. Já je ani všechny neznám. Tou dotací jsme podpořili pouze postoj tohoto sdružení k výstavbě mešit,« dodává lidovec Derner.
Přitom Kusák ve svých blozích i rozhovorech nevystupuje jako soukromá osoba, ale vždy jako předseda sdružení AntiMešita - nově již spolufinancovaného z veřejných peněz.
Zákon mešity nezakazuje
Lidovečtí politici nejsou nicméně jediní, které AntiMešita zaujala. Předseda sdružení je v kontaktu třeba s poslankyní ČSSD Hanou Orgoníkovou nebo i s premiérovým poradcem pro lidská práva Romanem Jochem. Ten před pár týdny také vystoupil na jedné z veřejných debat, které sdružení organizovalo k tématu islamizace.
»Já se pravidelně účastním diskusí o náboženské tematice, ať už je organizuje kdokoli. Vystupuji také na akcích, které organizují židovské, nebo i muslimské skupiny,« vysvětluje svoji účast Joch.
On sám však výstavbu mešit v Česku na rozdíl od některých krajských politiků a priori neodmítá.
»Jsme země s náboženskou svobodou a kdokoli má ústavní právo postavit si z vlastních prostředků modlitebnu nebo náboženské centrum, pokud tedy neusiluje o pošlapání lidských práv jiných občanů. To ale není problém, který bych zaznamenal u českých muslimů,« dodává.
Zajímavé přitom je, že i politici z vedení Královéhradeckého kraje si již zřejmě uvědomili, že podporovat sdružení, jako je AntiMešita, se nemusí hodit vždy.
»Nejdříve mi fandili. Podle přípisu, který jsem dostal v souvislosti s dotací, jsem měl také na našich akcích zveřejňovat logo Královéhradeckého kraje. Když se ale odehrály ty události v Norsku, tak mi z krajského úřadu volali, abych tam to logo neuváděl,« říká Kusák.
Vladimír Šnídl
________________________________________

Žádné komentáře:

Okomentovat